''Alabiliyorlarsa hepsini alsınlar...''

Beşiktaşlım

Forum Üyesi
20 Kas 2023
6,445
0
0
Önder Özen; Beşiktaş'ın gündeminde olan Vincenzo Italiano ve Rafael Palladino isimleri, 2 İtalyan teknik direktörü de beğeniyorum. Çünkü İtalya'da insanlar liyakatle gelir insanlar çok büyük marka bir sporculuk yoksa teknik direktörlerin büyük çoğunluğu 2. ve 3. liglerde birşeyleri başarırlar ve gelirler. Orada kendine yer bulabilmiş her teknik direktör benim için değerlidir. Ben Beşiktaş'ın ihtiyacının bu olduğu konusunda emin değilim. Her şey nasıl bir kadro kuracağınıza bağlı. Kimler alınacak, kimler gidecek yani hızlı bir takım mı yoksa sıkı bir takım mı yapılacak, teknik kalitesi yüksek bir takım mı yapılacak onu bilmiyoruz. deneyimli bir kadro mu yaplacak, hemen yarışabilir bir kadro mu yapılacak yoksa geliştirileblir bir kadro mu yapılacak ona göre seçmek gerekiyor. O yüzden önce takımı görmek isterim. Bugün bir teknik direktör seçersiniz, poitikanız bellidir, geliştirilebilir bir takım kuracağım o yüzden bunu geliştirebilecek bir teknik direktörü şimdiden seçiyorum dersiniz, geliştirilebilir bir kadronun hazırlıklarını yaparsınız ya da bu olmaz ben yarışacak bir kadro kuracağım bu alanda yarıştıracak teknik direktörü de buldum bu dur diyerek sonra oyuncu seçmeye başlayabilirsiniz. Şu an politikayı bilmiyoruz... Beşiktaş'ın basında geçen Avrupa'da top oynayan Di Maria, Marco Reus, Salih Özcan, Sebastien Haller bunların hepsi iyi oyuncu bayağı yarışmacı kimlik Beşiktaş'ı tekrar yarışa sokabilecek isimler alabiliyorlarsa hepsini alsınlar. Bu isimler geliştirlebilir bir kadro değil yarışacak bir kadro için belirlenmiş isimler o zaman yarışmacı bir teknik direktör seçeceksiniz. Sergen Yalçın, Şenol Güneş, Nuri Şahin bu isimler bu işi yapabilir. Bu isimler heyecan verir. Ciddi ise Beşiktaş bayağı bir takım olur...