Arat'tan Hamit Altıntop'a: ''Gelme o zaman niye geliyorsun!''

Beşiktaşlım

Forum Üyesi
20 Kas 2023
6,449
0
0
Sezonu ve TFF'deki seçim sürecini değerlendiren Arat, Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminde Milli Takım Sorumlusu olarak görev yapan Hamit Altıntop'un daha önce gündeme oturan sözlerine cevap verdi. 'Türkiye'nin bana ihtiyacı var' açıklamasında bulunan Altıntop'a karşılık veren Hasan Arat, 'Orada maaş alıp böyle konuşamazsınız' dedi. İşte Arat'ın açıklamalarından öne çıkan bölümler: HAMİT ALTINTOP SÖZLERİ... "Spordan gelen insan 'Benim Türkiye'ye ihtiyacım yok, Türkiye'nin bana ihtiyacı var' diyemez. Böyle konuşamazsınız. Orada maaş alacaksınız, sonra da 'Benim buraya ihtiyacım yok' diyeceksiniz. Gelme o zaman, niye geliyorsun? Burada insan mı yok? Herkes ağzından çıkana dikkat edecek." TFF SEÇİMLERİ... "Ben nasıl 21 sandıktan çıkıp Beşiktaş başkanı olduysam, oraya gelen insan da sandıktan çıkıp gelsin. Tüzük bana imza toplama hakkı veriyorsa ben bu hakkı kullanırım. Sayın başkan bunu kişisel algılamasın. Benim herkesle diyalogum var, geçenlerde bir kulüp başkanına rahatsızlığımı ilettim. Kimsenin de arkasından konuşmam." 'KULÜPLERİ NEDEN FİŞLİYORSUNUZ' "VAR'a yabancı hakem gelince tartışmalar çok azaldı farkındaysanız. Bence ilerleyen süreçte yabancı orta hakem denemelerinin de yapılması lazım. İnsanların bu konuda endişesi olmaması lazım. UEFA ile birlikte bu konunun çözümünü en iyi yapan takım ülke Hırvatistan'dır. Buraya senede 10-15 maç elit hakemler gelsin, herkes farkı görsün. Tahkim Kurulu kafasına göre ceza veriyor. Ağzını açıyorsunuz ceza! Her maç yediğimiz ceza, hasılattan daha fazla. Bu kadar kulüp imza topluyorsa oturup düşüneceksiniz. Kulüpler seçime erken gidelim diyor, bunun neresi yanlış? Neden düşman belliyorsunuz kulüpleri, niye fişliyorsunuz? Size hakaret eden mi var? İnşallah seçimler çok adaylı olur, siyasetten arınmış adaylar olur, spordan gelen insanlar olur."